Mystery Depth

Hrajete rádi hry? Logické hry?

Nebo hry dokonce vyvíjíte? Nebo by jste chtěli nějaký svůj nápad na hru realizovat a nejste přímo programátoři?

V dnešní době je to již jednoduché. Existuje plno prostředí pro vývoj her, jak obecných tak specializovaných na určitý herní žánr.

Game Engine – jak se jim také říká mohou být pro hry logické, akční, plošinovky, strategické nebo v dnešní době hodně populárních RPG (Role-Playing game – hra na hrdiny) nebo dokonce MMORPG (Massive-Multiplayer Online Role-Playing Game), ale o těch jindy.

Na ty jednodušší a rychlé nápady nebo pro otestování prostředí, existuje docela dobrý nástroj GameMaker pro operační systém Windows od firmy YoYo Games.

Pro jednoduché projekty lze využít jen systému prostředí, objektů, grafiky, ikonek, zatrhávátek apod. Pro složitější lze využít vnitřní programovací jazyk GML a dokonce můžete připojit i vlastní DLL knihovny, ale to jen v placené verzi.

Mystery Depth

Více o tomto nástroji se dozvíte na stránkách GameMaker na Wikipedii nebo přímo GameMaker na YoYo Games.

Pro názornou ukázku jsme navrhli jednoduchou logickou hru s názvem Mystery Depth. Celý děj je situovaný do hlubokého podzemí, kam lidská noha nevkročila. Úkolem je jednotlivé vodní nádržky „slít" do jedné nádrže tak, aby jste nepřišli ani o jedinou kapku vody. Ukončení mise potvrdíte kliknutím na vodu v nádržce.

Pro rozmanitost podzemních prostor jsme použili generování náhodného modelu podle vámi zadaného hesla. Tzn. že pokud zadáte stejné heslo a úroveň hry, bude mapa stejná. Takto si mužete, od každého vámi vymyšleného hesla, zahrát až 99 úrovní. Kliknutím na LEVEL vyvoláte menu volby úrovně, z klávesnice můžete zadat jiné heslo, kolečkem myši zvolíte level a levým tlačítkem myši potvrdíte (pravé tlačítko myši zruší volbu).

Aplikace vytvořené v Game Makeru již není možné stáhnout, zahrejte si přepracované verze.

Odkazy

Nové verze Mystery Depth HGE

Příjemnou zábavu přeje team Shrimphood.net

-fjura-

| Více